Fonumu Nereden Alabilirim?

NSD

Nurol Portföy Yönetimi A.Ş.
Dördüncü Serbest (Döviz) Fon

FON TOPLAM DEĞERİ 158.827.875

NSD

Fon Pay Fiyatı 38.765169
Son Güncelleme Tarihi 19/03/2024
Günlük Değişim 0.2500%

FON BİLGİLERİ

Fon Kodu NSD
ISIN Kodu TRYNRPO00243
LEI Kodu 789000D988BOUX8R0G26
Fon yönetim ücreti (yıllık) 1%+BSMV
Alış Valörü T+1
Satış Valörü T+3
TEFAS İşlem Başlangıç Saati 9:00
TEFAS Son İşlem Saati 17:45
Saat 13:30’dan sonra verilen emirler, ertesi iş günü verilmiş kabul edilir.

FON VARLIK DAĞILIMI

FON YATIRIM STRATEJİSİ

Fon’un ana yatırım stratejisi, döviz cinsi Türk ve/veya yabancı kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yaparak euro bölgesi para birimi (EUR) bazında mutlak getiri sağlamayı hedeflemektedir. Fon, kısa, orta ve uzun vadeli Türk ve/veya yabancı, kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarında değişik vadeler arasında çeşitlendirilmiş bir portföy taşımayı hedeflemektedir.

Bu çerçevede Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikalarına, yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen dış borçlanma araçları (eurobond), diğer para ve sermaye piyasası araçlarına ve Türkiye'de yerleşik bankalarda açılan döviz bazında mevduat ve katılım hesaplarına yatırılacaktır. Türev işlemler için verilen teminatlar ve ters repo işlemleri de %80 oranına dahildir.

Fon toplam değerinin geri kalan kısmı ise yabancı ihraççıların para ve sermaye piyasası araçlarına ve/veya Türk Lirası cinsinden para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılabilir. Ayrıca, Kurulca uygun görülen diğer yatırım araçlarına, taraf olunacak sözleşmelere, finansal işlemlere ve menkul kıymetlere yatırım yaparak sermaye kazancı sağlamak ve portföy değerini artırmak amaçlanmaktadır.

RİSK SKALASI

1 2 3 4 5 6 7

Düşük Risk
Nispeten Düşük Getiri Beklentisi
Yüksek Risk
Nispeten Yüksek Getiri Beklentisi

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Kampanyalarımız ve ürünlerimiz hakkında ilk ben haberdar olmak istiyorum diyorsanız.
Lütfen E-Bülten üyeliğimize katılın.