Gayrimenkul Yatırım Fonları
Kuruluş ve Yönetimi

Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF), Sermaye Piyasası Kurulu’nun yapmış olduğu tanıma göre, nitelikli yatırımcılardan katılma payları karşılığında alınan paralarla, pay sahipleri hesabına belirli esaslar gözetilerek Kurul tarafından belirlenmiş olan birtakım varlık ve işlemlerden meydana gelen portföyün işletmesini sağlama hedefiyle portföy yönetim şirketleri veya gayrimenkul portföy yönetim şirketleri tarafından süreli veya süresiz olarak kurulan ve tüzel kişiliği bulunmayan malvarlığıdır. Gayrimenkul yatırımı, ülkemizin tasarruf sahipleri tarafından uzun yıllardır önemli ölçüde tercih edilen bir enstrümandır.

Nurol Portföy Yönetimi olarak, yatırımcılarımızın tasarruflarının güvenilir ve alanında uzman profesyoneller tarafından yönetilmesi hizmetini sunuyoruz. Bunun yanı sıra özellikle özel olarak geliştirilmiş veri işleme teknolojilerini kullanarak yatırımcılarımıza katma değerli çözümler sunuyoruz.

Nurol Portföy ile Etkin Portföy Yönetimi

Nurol Portföy, gayrimenkul yatırım fonlarında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların kendileri için en iyi olacak seçimleri yapmalarını sağlayacak titizlikte çalışmaktadır. Özellikle de ilk defa bu yatırım fonlarında yatırım yapacak kişilerin tercih edebileceği Nurol Portföy, portföy yönetimini yatırımcılara maksimum getiriyi sağlayacak şekilde yapar. Profesyonel çalışma ilkesiyle yatırımcıların yaptığı yatırımlarda etkin bir yönetim politikası izleyen Nurol Portföy, yüksek kaliteli çözümleri ile yatırımcıların kazanç beklentilerini karşılar. Aynı zamanda etkin şekilde yönetilen fonlarıyla yatırımcılara yüksek kalitede bir hizmet sunar. Yatırımcıların risk istekleri, fonda yapılabilecek değişiklikler ve kazancın maksimize edilmesi konuları gibi tüm konularda Nurol Portföy yatırımcılarının yanında olur. Bu konular dışındaki tüm konularda ve oluşabilecek sorunlarda da Nurol Portföy yatırımcılarına destek olarak onların yatırım sürecini kolaylaştırır.

Nurol Portföy'ün Uzman Kadrosundan Yararlanın

Gayrimenkul yatırım fonları, bu alanda uzman olan kişiler tarafından yönetilir. Nurol Portföy, sahip olduğu uzman kadro ile tüm yatırımcılara maksimum verimde kazanç sağlama imkânı sunar. Nurol Portföy kadrosu alanında uzman kişilerden oluşur. Bu sayede müşterilerin profesyonel çözümlerden yararlanması sağlanır. Aynı zamanda uzmanlar yatırımcılara maksimum kârı sağlayacak seçimleri sunar. Bu sayede yatırımdan alınacak getiri yüksek olur.

Nurol Portföy’ün uzman kadrosu, gayrimenkul yatırım fonlarında sürekli takipçi olarak risk takibi ve yatırımcı açısından önemli olabilecek tüm unsurların takibini yapar. Yatırım fonunuzun en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için yüksek kaliteli hizmet sunan Nurol Portföy’ün uzman kadrosundan faydalanabilirsiniz. Gayrimenkul yatırım fonunuzla alakalı yaşayabileceğiniz problemlerde ve kafanızda oluşabilecek soru işaretlerinde Nurol Portföy’ün uzmanlarına danışarak en iyi seçimleri yapabilirsiniz. Uzmanların sunduğu çözümler ile gayrimenkul yatırımlarınızdan en iyi getiriyi sağlayabilir, büyük çaplı ya da küçük çaplı yatırımlarınızdan maksimum verimi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gayrimenkul Yatırım Fonlarınız Nelerdir?

Gayrimenkul Yatırım Fonu, ağırlıklı olarak taşınmaz mallara yatırım yapılması üzerine pay sahiplerine gelir sağlayan bir fondur. Bu fon, tüzel kişiliği bulunmayan bir mal varlığıdır ve süreli ya da süresiz olarak kurulur. Gayrimenkul yatırım fonları, yatırımcılardan katılma payları karşılığında alınan paralarla pay sahipleri hesabına mülkiyet esaslarına dayalı olarak Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenmiş olan varlık ve işlemlerden meydana gelen portföyün işletilmesi esasına dayalıdır. Gayrimenkul yatırım fonları kiralama ya da satış şeklinde değerlendirilebilmektedir.

İşlem Komisyonu Var Mıdır?

Diğer yatırım fonlarına benzer şekilde gayrimenkul yatırım fonunda işlem yapılırken herhangi bir işlem komisyonu alınmamaktadır. Bu fonda yapılacak olan işlemler herhangi bir komisyon olmadan yapılabilmektedir.

Gayrimenkul Yatırım Fonunun Avantajları Nelerdir?

Gayrimenkul yatırım fonunun sunduğu avantajlar şunlardır:

  • Portföy çeşitliliğinin sağlanmasından dolayı risk doğru bir şekilde yönetilebilir.
  • Fonda bulunan mal varlığı haczedilemez, iflas masasına dahil edilemez ve üzerine tedbir konulamaz.
  • Yatırımcılar birden çok taşınmazın kiralanması ya da satışı ile gelir elde edebilir.
  • Stopaj oranının %0 olması nedeniyle vergi stopajı ödemesi yapılmaz.
  • Gayrimenkul yatırım fonlarının kazançları kurumlar vergisi içerisinde bulunmadığından vergiye tabi değildir.
  • Katılma payı sahiplerine dağıtılacak olan kâr paylarında vergi kesintisi yapılmaz.
  • Yatırım fonlarının katılma payları 2 yıldan uzun süre ile elde tutulmuşsa satıştan gelecek olan kazançların %75’i kurumlar vergisinden hariç tutulur.
Gayrimenkul Yatırım Fonunun Yönetimi Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul yatırım fonlarının yönetimi alanında uzman kişiler tarafından yapılır. Bu fonların yönetiminde oldukça etkin bir şekilde hizmet veren Nurol Portföy gibi firmalardan yararlanılabilir. Nurol Portföy sunduğu etkin hizmetlerle size gayrimenkul yatırımlarınızdan en iyi verimi alma imkânı tanır.

Gayrimenkul yatırım fonlarının yönetimini yapan profesyoneller fonu düzenli olarak takip eder. Riski genel olarak az olan gayrimenkul yatırım fonunda kiralama ya da satın alma yolları izlenebilir. Fon elde tutulduğu sürece fondan yararlanılmaya devam edilse de profesyoneller fondan alabileceğiniz kârı maksimuma çıkarırlar. Yatırımcının risk isteği ve bütçesi doğrultusunda rasyonel kararlar alarak fonları yönetirler. Nurol Portföy’ün uzman kadrosunun sunduğu etkin çözümler, yatırımlarınızın en iyi getiriyi sağlamasını ve istekleriniz doğrultusunda ilerlemenizi sağlar.

Gayrimenkul yatırım fonunuzu yöneten uzman yatırımınız açısından ne yapılmasının daha iyi olabileceğini belirleyerek en avantajlı ve getirisi en iyi olabilecek yöntemleri değerlendirir. Risk durumuna bağlı olarak fonunuzda değişiklikler yapılabilir. Yapılan değişiklikler kazancınızı artırmaya ve riski azaltmaya yönelik olabilir. Her halükârda yapılan değişiklikler size olumlu yönde etki eder.

Gayrimenkul yatırım fonlarının doğru şekilde değerlendirilmesi ve yönetilmesi hem uzun vadede hem de kısa vadede size getiride bulunur. Nurol Portföy etkin bir yönetim politikası izler. Bu fonların doğru şekilde değerlendirmesi ve yönetilmesi hususunda Nurol Portföy yardımınıza yetişerek sizin için en iyi seçimleri yapar. Kararsız kaldığınız, yatırımınızda değişiklikler yapmak istediğiniz veya yatırımınıza dair sorularınız olduğu durumlarda Nurol Portföy yönetimi etkin bir şekilde yaparak size destek olur. Risk yönetimi ve maksimum getiri için Nurol Portföy’ün sunduğu çözümlerden yararlanarak yatırımınızdan verim alabilirsiniz. Bu sayede gayrimenkul yatırım fonlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Kampanyalarımız ve ürünlerimiz hakkında ilk ben haberdar olmak istiyorum diyorsanız.
Lütfen E-Bülten üyeliğimize katılın.