Girişim Sermayesi Yatırım Fonları Kuruluş ve Yönetimi

Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, kısaca GSYF, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan tanıma göre, süreli olarak kurulan ve tüzel kişiliği bulunmayan, nitelikli yatırımcılardan katılma payları olarak alınan paralarla, pay sahipleri adına belirli esaslar gözetilerek Kurul tarafından belirlenmiş olan varlık ve işlemlerden meydana gelen portföyü işletme hedefiyle girişim sermayesi portföy yönetim şirketleri ya da portföy yönetim şirketleri tarafından kurulan malvarlığıdır.

Nurol Portföy, sermaye piyasalarında yeni gelişmeye başlayan ancak çok büyük potansiyel barındırdığını düşündüğü bu alanda hem etkin hem de yetkin bir role sahip olmayı hedeflemektedir. Sunulan yönetsel ve vergisel avantajlar nedeniyle yatırımcıların adından sıkça söz edeceği GSYF ‘lerin kuruluşunda ve yönetiminde katma değerli çözümler sunuyoruz.

Nurol Portföy ile Profesyonel Portföy Yönetimi

Nurol Portföy, girişim sermayesi yatırım fonlarında yatırım yapmak isteyen bireylerin kendileri için kârlı olacak seçimleri yapmalarını sağlayacak profesyonellik ve incelikte çalışmaktadır. Özellikle de ilk defa girişim sermayesi yatırım fonlarında yatırım yapacak kişilerin tercih edebileceği Nurol Portföy, portföy yönetimini yatırımcıların kazancını maksimize edecek şekilde yapar. Profesyonellik ilkesiyle yatırımcıların yaptığı yatırımların profesyonel bir şekilde olmasını sağlayan Nurol Portföy, yüksek kaliteli çözümleri ile yatırımcıların isteklerine karşılık verir. Aynı zamanda zamanı en iyi şekilde değerlendirerek yönetilen fonlarıyla yatırımcılara profesyonel bir hizmet sunar. Yatırımcıların risk istekleri, fonda yapılabilecek değişiklikler ve kazancın maksimize edilmesi konuları gibi tüm konularda Nurol Portföy yatırımcılarının işini kolaylaştırır. Bu konular dışında da Nurol Portföy yatırımcılarına destek olarak yatırım süreçlerinin rahat bir şekilde geçirilmesini sağlar.

Nurol Portföy'ün Katma Değerli Çözümlerinden Yararlanın

Nurol Portföy, profesyonelliğinin yanı sıra yatırımcılarına katma değerli çözümler sunar. Bu çözümler, sunulan hizmetin değerini artırır. Bu sayede daha avantajlı yatırım portföyleri oluşturulabilir. Yatırımcının beklentileri ve bütçesi fonu yöneten uzman tarafından dikkate alınarak bu doğrultuda katma değerli çözümler sunulur. Nurol Portföy’ün sunduğu hizmetler, size en iyi getiri sağlayacak girişim sermayesi fonunu oluşturma imkânı tanır. Nurol Portföy’ün sunduğu katma değerli çözümlerden yararlanarak yatırımınızdan maksimum faydayı elde edebilir ve yatırım sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Nurol Portföy’ün profesyonel kadrosu, her bütçeden yapılabilecek girişim sermayesi yatırım fonlarının takibini yaparak riskleri ve yatırımcı açısından önemli olabilecek tüm unsurları ayrıntılı olarak değerlendirir. Yatırım fonunuzun kârının maksimum olabilmesi için katma değerli çözümler sunan Nurol Portföy’den yararlanarak yatırımlarınızın değerini artırabilirsiniz. Girişim sermayesi yatırım fonunuzla alakalı yaşayabileceğiniz problemlerde, fon ile alakalı kafanızda oluşabilecek soru işaretlerinde ve fonun nakde dönüştürülmesi gibi durumlarda Nurol Portföy’ün uzmanlarına danışarak tüm cevaplara ulaşabilirsiniz. Uzmanların sunduğu katma değerli çözümler ile girişim sermayesi yatırımlarınızdan en iyi getiriyi sağlayabilir, büyük çaplı ya da küçük çaplı girişimler için yapacağınız yatırımlardan maksimum verimi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarınız Nelerdir?

Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, süreli olarak kurulan, tüzel kişiliği bulunmayan bir mal varlığıdır. Bu fon genellikle nitelikli yatırımcılardan katılma payı karşılığı alınan para ya da paylarla, pay sahipleri hesabına, portföyü işletme hedefiyle Sermaye Piyasası Kurulu’ndan faaliyet izni alan gayrimenkul/ girişim sermayesi portföy yönetim şirketleri ya da portföy yönetim şirketleri tarafından kurulan yatırım fonlarıdır.

İşlem Komisyonu Var Mıdır?

Girişim sermayesi yatırım fonlarında herhangi bir işlem komisyonu bulunmamaktadır. Bu fonlara yapılan yatırımlarda komisyon alınmadan işlem gerçekleştirilmektedir.

Gayrimenkul Yatırım Fonunun Avantajları Nelerdir?

Girişim sermayesi yatırım fonunun avantajları genel olarak kurumlar vergisinden muaf olmasına dayanır. Aynı zamanda yatırımcılara risk çeşitlendirmesi yapma imkanı sunan bu yatırım çeşidi vergi açısından avantajlarına ek olarak esnek bir yapıya sahip olmasıyla yatırımcılar için cazip olmaktadır. Girişim sermayesi yatırım fonlarından elde edilen kâr payları vergilendirilmemektedir. Aynı zamanda işlem komisyonu olmadan yapılan bu yatırım fonu, ekstra masraflara girmeden yatırım yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle büyük çaptaki girişim sermayesi yatırım fonları için işlem komisyonu alınmaması avantaj olarak sayılabilir.

Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun Yönetimi Nasıl Yapılır?

Girişim sermayesi yatırım fonlarının yönetimi de tıpkı diğer yatırım fonları gibi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Bu fonların yönetiminde oldukça etkin bir şekilde katma değerli çözümlerle hizmet veren Nurol Portföy gibi firmalardan yararlanılabilir.

Girişim sermayesi yatırım fonlarının yönetimini yapan profesyoneller fonun kontrollerini yapar. Bu yöneticiler aynı zamanda strateji,pazarlama, hukuk ve muhasebe gibi konularda yapılacak olan bu girişimlerde danışmanlık yaparlar. Yatırımlarda oluşacak riski en aza indirir ve karı maksimuma çıkarırlar. Yatırımcının risk isteği ve bütçesi doğrultusunda rasyonel kararlar alarak girişim sermayesi yatırım fonlarını yönetirler. Nurol Portföy’ün profesyonel kadrosunun sunduğu çözümler, yatırımlarınızın en iyi getiriyi sağlamasında ve istekleriniz doğrultusunda ilerlemenizde size yardımcı olur.

İşlem komisyonu olmadan yapılan bu yatırım fonundan pek çok firma yararlanır. Yararlanan firmalar genellikle teknoloji sektöründen olsa da herhangi bir sınırlama bulunmaz. Fonunuzu yöneten uzman yatırımınız açısından hangi kararların daha yararlı olabileceğini belirleyerek en avantajlı ve getirisi en iyi olan yöntemi değerlendirir. Risk durumuna bağlı olarak fonunuzda bazı değişiklikler yapılabilir. Yapılan değişiklikler kazancınızı artırmaya yönelik olabilir. Her halükârda yapılan değişikliklerin sizin için yararlı olacağı söylenebilir.

Girişim sermayesi yatırım fonlarının doğru şekilde değerlendirilmesinin ve yönetilmesinin uzun vadede de kısa vadede de size getirileri vardır. Nurol Portföy profesyonel bir yönetim politikası izler. Bu fonların doğru şekilde değerlendirmesi ve yönetilmesi hususunda Nurol Portföy yardımınıza yetişerek sizin için doğru ve getirisi en iyi olacak tercihleri yapar. Kararsız kaldığınız, yatırımınızda değişiklikler yapmak istediğiniz veya yatırımınızla ilgili sorularınızın olduğu durumlarda Nurol Portföy fonun yönetimini en iyi şekilde yaparak sizi destekler. Risk yönetimi ve maksimum getiri için Nurol Portföy’ün sunduğu katma değerli çözümlerden yararlanarak yatırımınızdan tam verim alabilirsiniz. Bu sayede girişim sermayesi yatırım fonlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Kampanyalarımız ve ürünlerimiz hakkında ilk ben haberdar olmak istiyorum diyorsanız.
Lütfen E-Bülten üyeliğimize katılın.